Syn Masayoshi czuje się lepiej po odejściu od BTC

Powiedzieliśmy to już wcześniej, i powiemy to jeszcze raz. Bitcoin nie jest dla wszystkich i wygląda na to, że cyfrowa waluta frustruje innego eksperta finansowego – do tego stopnia, że ten człowiek całkowicie odchodzi od aktywów. Nazywa się Masayoshi Son, i jest prezesem Softbank.

Syn nie jest fanem Bitcoinów

W jednym z ostatnich wywiadów, Son powiedział, że po prostu nie rozumie bitcoin, i że mimo, że spędził tyle czasu na śledzeniu jego ruchów i staraniu się w nie inwestować, czuje się o wiele lepiej teraz, że postanowił odejść. W większości przypadków Bitcoin radził sobie dość dobrze sam przez te ostatnie kilka miesięcy, ale wciąż jest tam wielu wątpiących i niewierzących.

Wśród najwyżej notowanych znajdują się Warren Buffett, który w przeszłości porównywał bitcoin do guzika na koszuli i twierdzi, że nie ma on żadnej wartości. Mówi, że jedyną rzeczą, która utrzymuje go przy życiu, jest to, że są tam ludzie, którzy są gotowi zapłacić dodatkowo, aby go kupić.

Syn nie miał łatwego czasu z Bitcoinem. Przyjaciel powiedział mu, że byłby w dobrym miejscu, gdyby zainwestował w Bitcoin około jednego procenta swoich zarobków. To by było równe około 200 milionom dolarów w momencie pisania. Następnie spędzał każdy dzień na śledzeniu aktywów i obserwowaniu, jak zmieniają się ich ceny. Ostatecznie, stało się to poważnym odwróceniem uwagi od innych aspektów i obowiązków w jego życiu.

Później zdecydował, że powinien po prostu sprzedać swój bitcoin i całkowicie wydostać się z kryptońskiej przestrzeni. Mówi, że stracił około 50 milionów dolarów po swoich inwestycjach w BTC, choć w oddzielnym raporcie wydanym przez Wall Street Journal twierdzi, że jego straty były bliższe około 130 milionów dolarów.

Co ciekawe, Son przyznaje jednak, że choć krypto nie jest dla niego, to jednak wierzy, że będzie ono przydatne w najbliższej przyszłości. W niedawnym wywiadzie, twierdził:

Myślę, że cyfrowa waluta będzie przydatna, ale nie wiem, jaka waluta cyfrowa, jaka struktura i tak dalej.

Inni ludzie mogą nie zgadzać się

Przyznał również, że nie sądzi, aby cyfrowa waluta wkrótce zniknęła. W ostatnich dniach stała się zbyt popularna, a na zewnątrz jest zbyt wiele osób chętnych do zrobienia wszystkiego, co konieczne, by owinąć wokół niej palce, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę trwającą pandemię koronaawirusa, która spustosza światowe rynki finansowe.

W ostatnich miesiącach Bitcoin stał się czymś w rodzaju żywopłotu – czymś, co potencjalnie może utrzymać czyjeś bogactwo na stabilnym poziomie w czasach zmagań gospodarczych. Waluta jest obecnie postrzegana jako magazyn wartości, podobnie jak złoto, a od kwietnia tego roku jej cena stale rośnie. Początkowo w marcu cena waluty (na krótko) spadła poniżej 4 000 dolarów, ale obecnie handluje się nią za znacznie ponad 18 000 dolarów.

Comments are closed.

Post Navigation